22 Ocak 2013 Salı

Obsidiyen/Jennifer L. ARMENTROUT

Evet, ilk kitap eleştirimi yazıyorum. Ama ben kitabı eleştirmeden önce kitabı biraz tanıyalım;

Yazar: Jennifer L. ARMENTROUT

Yayın: Dex Yayınları

Arka kapak yazısı:
Her şeye yeniden başlamak çok berbat.Annemle birlikte Batı Virginiaya taşındığımızda, kendimi
sıkıcı işlere adamıştım, ta ki tüyler ürpertici yeşil gözleri ve kaslı vücuduyla yan komşumuz karşımda dikilene kadar.Ama işler tahmin ettiğiniz gibi gitmedi.
O, ağzını açtı. Daemon hem kabaydı hem de kendini beğenmiş bir pislikti.Birbirimizden hoşlanmamıştık. Tam hikâye burada bitiyordu ki bir kazaya uğradım ve Daemon zamanı dondurarak beni
kurtardı.Yakışıklı uzaylı komşum üzerimde bir iz bırakmıştı.Yanlış okumadınız. O, bir uzaylı. Daemon ve kız kardeşinin yeteneklerini çalmak isteyen düşmanları vardı ve Daemonın bıraktığı iz bütün düşmanları başıma toplamıştı.Bu korkunç durumdan canlı kurtulmak içinse tek yapmam gereken üzerimdeki uzaylı izi etkisini yitirene kadar Daemonın yanından ayrılmamaktı.


Kitap fragmanı:  http://www.youtube.com/watch?v=A9aI8VE-mSE

Benim Düşüncem: Son günlerde birçok blogda bu yazıyı gördüğünüze eminim ancak kitap gerçekten harikaydı! Özelliklede Daemon ve Katy ikilisi(Aslında daha çok Daemon denedebilir:)! Kitapta karakterler sizi fazlasıyla içine alıyor ve daha ne olduğunu anlamadan kitabı bitirmiş oluyorsunuz. Ancak kitap boyunca dikkatimi çeken şey (Daemon'un öküzlüklerinin ve seksiliğinin yanı sıra :) Katy'nin sıkı bir blogger olmasıydı. Hatta blogu açmama sebep o oldu bile diyebiliriz. Çoğu zaman alay konusu olan, merak ettiiğimiz uzaylılar bu kitapta güzellikleriyle göze çarpıyor. Kitap Lux Serisinin birinci kitabı ve ben ikincisi için sabırsızlanıyorum. Ancak Dex bunun çok uzun sürmeyeceğini söyledi. Gerçi birgün bile bizim için uzun sayılır ama neyse. Kısa zamanda alıp sizde okumalısınız. Şimdiden iyi okumalar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder